Previous Next

W poniedziałek 14 października 2019 nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz policji. W spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego. Pan Policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Wytłumaczył też, jak należy zachować się w kontakcie z obcymi osobami. Dzieci zapoznały się ze sposobem ochrony przed atakiem zwierząt. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Previous Next

W środę 23 października 2019 w naszym przedszkolu odbył się koncert edukacyjny „Jesień malowana dźwiękiem”.

Podczas aktywnego słuchania muzyki, która pobudziła wyobraźnię przedszkolaków, dzieci mogły wypowiadać się na temat swoich wyobrażeń.

Poznały budowę i sposób gry na instrumencie muzycznym jakim jest wiolonczela.

Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie. Muzyka dostarczyła im wielu pozytywnych wrażeń.

 

W czwartek 10 października w naszym przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm

przeciwpożarowy. Głównym celem ćwiczeń było przypomnienie zasad postępowania na

wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji oraz dotarcie na

teren zbiórki. Akcja ewakuacji przebiegła sprawnie. Dzieci spisały się dzielnie, były

zainteresowane wydarzeniem i jego przyczyną. Aktywny udział w ćwiczeniach zwiększył ich

świadomość na temat zagrożenia i sposobów postępowania. Gratulujemy naszym

wychowankom wiadomości i świadomości.

Previous Next

30 września we wszystkich grupach obchodzono Dzień Chłopaka. Gromkie „sto lat” odśpiewały dziewczynki, po czym obdarowały swoich kolegów upominkami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Było miło i wesoło.

Natomiast grupa „Pszczółek” pojechała na wycieczkę do Pasieki Pszczelarskiej w Strumieniu. Dzieci poznały zawód pszczelarza, obserwowały życie pszczół w ulu. Smakowały pyszne łakocie z miodem. Ten edukacyjny wyjazd dostarczył wszystkim dużo ciekawych informacji i smaków.

 

Previous Next

Dzieci z grupy „Motylków” i „Tygrysków” 26 września pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały sposób poruszania się i zachowanie dzikich zwierząt między innymi żyrafy, słonia, małp, lewa, niedźwiedzia. Ogromną atrakcją był spacerujący alejkami ogrodu paw. Zwiedzanie Zoo zakończyło się wesołą zabawą na placu zabaw. To był udany wyjazd.

ul. Szkolna 1A

43-250 Pawłowice

Szybki dostęp