Previous Next

17 kwietnia gościliśmy w przedszkolu wesołego Wielkanocnego Zajączka, który kolorowe koszyczki dzieci zapełnił słodyczami. Poszukiwania koszyczków wśród zielonych krzaczków wcale nie były łatwe, ale na szczęście zakończyły się powodzeniem. Największą radość Zajączek sprawił dzieciom przywożąc do każdej grupy zabawki. W podziękowaniu otrzymał laurki i rysunki.

To był miły dzień z niespodziankami.

Previous Next

4 marca dzieci z grupy Tygrysków udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Panem Poetą- autorem ciekawych książek dla dzieci. Przedszkolaki świetnie się bawiły z pisarzem, improwizowały teksty wierszy, przebierały się w stroje bohaterów jego książek oraz wykonywały scenografię do utworów. Poznały proces powstawania książki. Tygryski wróciły do przedszkola pełne pozytywnych emocji i nowych wiadomości.

Previous Next

21 marca w naszym przedszkolu bardzo dużo się wydarzyło. Oprócz świętowania pierwszego dnia wiosny odbył się koncert edukacyjny pt. „Wiosenne przebudzenie z blaszanym brzmieniem”. Dzięki temu wydarzeniu, dzieci mogły posłuchać brzmienia takich instrumentów jak keyboard oraz puzon. Podczas koncertu przedszkolaki ze wszystkich grup śpiewały piosenki oraz tańczyły, a także rozwiązywały zagadki związane z wiosną i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno,

Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”

Zgodnie z tradycją 21 marca Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia dzieci wysłuchały wiosennego koncertu, rozmawiały o tradycji topienia Marzanny i śpiewały piosenki o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola na ostatni spacer. Zebrane wokół panny dzieci donośnym śpiewem pożegnały zimę i powitały wiosnę. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

Previous Next

Pod takim hasłem Przedszkole w Warszowicach zorganizowało konkurs recytatorski dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedstawiciele społeczności przedszkolnych przygotowali utwór poetycki Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż uczestnicy bezbłędnie opanowali tekst, a swój występ wzmocnili rekwizytami.

Reprezentantami naszego przedszkola był Wojtek, który zaprezentował wiersz Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką” oraz Przemek z wierszem Juliana Tuwima „Okulary”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, gdyż wykazali się bardzo dobrą pamięcią, płynnym deklamowaniem, a rekwizytami przykuli uwagę publiczności.

Gratulujemy naszym kolegom za udany występ.