Previous Next

W poniedziałek 14 października 2019 nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz policji. W spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego. Pan Policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Wytłumaczył też, jak należy zachować się w kontakcie z obcymi osobami. Dzieci zapoznały się ze sposobem ochrony przed atakiem zwierząt. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Previous Next

W środę 23 października 2019 w naszym przedszkolu odbył się koncert edukacyjny „Jesień malowana dźwiękiem”.

Podczas aktywnego słuchania muzyki, która pobudziła wyobraźnię przedszkolaków, dzieci mogły wypowiadać się na temat swoich wyobrażeń.

Poznały budowę i sposób gry na instrumencie muzycznym jakim jest wiolonczela.

Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie. Muzyka dostarczyła im wielu pozytywnych wrażeń.

W czwartek 10 października w naszym przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm

przeciwpożarowy. Głównym celem ćwiczeń było przypomnienie zasad postępowania na

wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji oraz dotarcie na

teren zbiórki. Akcja ewakuacji przebiegła sprawnie. Dzieci spisały się dzielnie, były

zainteresowane wydarzeniem i jego przyczyną. Aktywny udział w ćwiczeniach zwiększył ich

świadomość na temat zagrożenia i sposobów postępowania. Gratulujemy naszym

wychowankom wiadomości i świadomości.

Previous Next

30 września we wszystkich grupach obchodzono Dzień Chłopaka. Gromkie „sto lat” odśpiewały dziewczynki, po czym obdarowały swoich kolegów upominkami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Było miło i wesoło.

Natomiast grupa „Pszczółek” pojechała na wycieczkę do Pasieki Pszczelarskiej w Strumieniu. Dzieci poznały zawód pszczelarza, obserwowały życie pszczół w ulu. Smakowały pyszne łakocie z miodem. Ten edukacyjny wyjazd dostarczył wszystkim dużo ciekawych informacji i smaków.

Previous Next

Dzieci z grupy „Motylków” i „Tygrysków” 26 września pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały sposób poruszania się i zachowanie dzikich zwierząt między innymi żyrafy, słonia, małp, lewa, niedźwiedzia. Ogromną atrakcją był spacerujący alejkami ogrodu paw. Zwiedzanie Zoo zakończyło się wesołą zabawą na placu zabaw. To był udany wyjazd.