Puchatki

ZAmierzenia programowe listopad 2019

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

W GRUPIE DZIECI 4-5-LETNICH „PUCHATKI”

NA LISTOPAD

1.         Dowiemy się jakie zjawiska atmosferyczne towarzyszą nam w jesienne dni, i w co należy się ubrać, aby nie zachorować.

2.         Uczymy się kochać i szanować swoją ojczyznę, wiemy, że nazywa się Polska, jaką ma flagę, godło i hymn.

3.         Znamy swoje imię, nazwisko i miejscowości, w której mieszkam (4latki) oraz adres zamieszkania (5latki)

4.         Uczymy się wycinać nożyczkami proste linie pamiętając o zasadach bezpieczeństwa.

5.         Będziemy rozmawiać, jak pokonać strach przed nieznanym i wytworami własnej wyobraźni.

6.         Doskonalimy orientacje w schemacie własnego ciała i poprawnie używamy określeń z przodu, z tyłu, z boku itp. oraz uczymy się rozróżniać stronę prawą i lewą.

7.         Usprawniamy i wzmacniamy sprawności manualną dłoni i palców poprzez zabawy masami plastycznymi, materiałami sypkimi jako przygotowanie do nauki pisania.

8.         Dzieci 5-letni poznają obraz graficzny liter „U”, „u”, „M”, „m”, „T”, „t” oraz cyfry 2,3,4,5.

9.         Będziemy dzielić wyrazy na sylaby oraz wyróżniać pierwszą głoskę w krótkich wyrazach (5-latki) zaczynających się na poznane litery.

10.   21.11 odbędzie się koncert edukacyjny „Muzyczne porachunki”

11.   22.11 obchodzimy Dzień Kredki

12.   25.11 obchodzimy Dzień Pluszowego Misia – w tym dniu, każde dziecko przynosi do przedszkola ulubionego misia.

Zamierzenia: Język angielski

CELE:

Dzieci: *Witają i żegnają się (ze sobą, z pacynką, z nauczycielem) *Podają swoje imię, kiedy są o nie pytane *Śpiewają wraz z nauczycielem piosenki *Reagują na nowe słowa i zwroty poprzez gesty, mimikę, rozpoznawanie na obrazkach *Reagują na powtarzane polecenia *Znają zasady panujące na zajęciach *Uczestniczą w proponowanych grach i zabawach

POZNAWANE I UTRWALANE SŁOWNICTWO I ZWROTY:

Face-twarz

Head- głowa